Tilia to elegancki rower miejski stworzony z myślą o kobietach. Chciałem, aby był to projekt nowatorski i jedyny w swoim rodzaju.

Wybór drewna do budowy tego roweru nie był przypadkowy. Oprócz swojego naturalnego piękna ma ono doskonałe właściwości mechaniczne – jest elastyczne i tłumi drgania.

Prace nad każdym egzemplarzem rozpoczynają się od starannej selekcji materiału. Głównym gatunkiem wykorzystywanym w konstrukcji ramy jest drewno brzozowe pochodzące z Puszczy Białowieskiej – jednego z najstarszych i najczystszych terenów leśnych Europy. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe podobnie jak drugi rodzaj użytego drewna egzotyczna jatoba.

Z połączenia kilkudziesięciu warstw tych dwóch gatunków powstaje doskonała sklejka opracowana specjalnie na potrzeby tego roweru.
Jest ona wykończona luksusowym fornirem palisandrowym.
Zanim zmieni się w ramę, jest ogrzewana parą i wyginana do pożądanego kształtu w specjalnych formach. Po kilkutygodniowym suszeniu jest szlifowana, wygładzana i pokrywana kilkoma warstwami najwyższej jakości lakieru jachtowego.

Końcowy etap prac to zespalanie ramy z pozostałymi elementami.
Zostały one bardzo starannie dobrane.
Wyjątkowy komfort jazdy gwarantuje skórzane siodełko i chwyty kultowej angielskiej marki Brooks oraz trzybiegowa piasta firmy Sturmey Archer.
Elementy z włókna węglowego, drewniany widelec, korba z motywem
figur szachowych oraz pedały z litego drewna zostały wykonane ręcznie.

CRD Bikes